Miks puhastada

Tahmafiltrit tuleks puhastada iga 100 000 km järel et, pikendada filtri eluiga ja vähendada sõiduki kütusekulu.Hooldamata filter toob kaasa hilisemalt suuremad kulud, kuna heitgaaside ummistused võivad kahjustada sõiduki mootoridetaile tervikuna (andurid, egr, turbo jne.).

Dpf-filtri hüdrodünaamiline puhastamine on vajalik, sest sõiduk eemaldab oma loomuliku filtripuhastus- ehk regeneratsioonitsükli käigus filtrist ainult tahmaosakesed. Filtrisse kogunenud tuhk on mittesüttiv materjal ja see koguneb filtri elemendi seintele ning vähendab selle läbilaskevõimet. Filtri kanalitesse ladestunud tuhaosakesed vähendavad kanalite tegelikku pikkust ja ruumala. Selle tagajärjel suureneb heitgaaside vasturõhk filtris ja sõiduk hakkab üha tihedamini puhastamise (regeneratsiooni) tsüklit aktiveerima.

Regeneratsioonitsükli ajal tõuseb filtri temperatuur ligi 600 ℃. Iga tsükkel nõrgestab filtri keraamilist elementi. Hüdrodünaamiline puhastus aitab filtri eluiga pikendada ja on seetõttu ainuõige lahendus filtri hooldamiseks.